O škole

Cíle a priority pracoviště školy při Lázeňské léčebně Mánes jsou velice obdobné jako u obou dalších pracovišť školy při zdravotnických zařízeních, nejdůležitější je nalezení nejvhodnějších forem pedagogické práce, jež povedou jednak ke zlepšení zdravotního i psychického stavu léčených pacientů, ale současně také k dosažení co nejlepších školních výsledků.

Základní škola, mateřská škola a školní klub sídlí v prostorách Lázeňské léčebny Mánes v Karlových Varech.

Léčebný proces je zaměřený:

1. edukačně
  2. pobyt dle diagnóz
  3. dietní stravování
logoM
lecebna-Manes
zs7
zs8
zs12
skolni-klub1

Historie školy

Naše škola byla založena už 1. ledna 1950 jako pobočka I. dětské kliniky UK v Karlových Varech. Malí pacienti přijížděli po žloutence, aby obnovili své zdraví. Vyučování probíhalo v lázeňském domě Tajga a Carlton, které se nacházejí v blízkosti třídy Petra Velikého.

V 70. letech 20. století byla škola organizována v lázeňském domě Artemis, Marx a Charkov. Docházelo k rozšiřování diagnóz, za ztraceným zdravím přijížděli diabetici, pacienti s nemocemi střev, trávicího ústrojí aj.

Po roce 1989 proběhlo stěhování do lázeňského domu Bří Čapků v Křižíkově ulici. Tento dům je součástí Lázeňské léčebny Mánes, a tak se začala psát novější historie naší školy.

Od 1. 7. 2012 došlo ke sloučení příspěvkové organizace ZŠ a MŠ při nemocnici Karlovy Vary s organizací ZŠ a MŠ při Lázeňské léčebně Mánes a vzniká tak ZŠ a MŠ při zdravotnických zařízeních Kalovy Vary, příspěvková organizace.

Od 1. 1. 2021 došlo ke sloučení příspěvkové organizace ZŠ a MŠ při Léčebných lázních Lázně Kynžvart s organizací ZŠ a MŠ při zdravotnických zařízeních Karlovy Vary.

Historie LM