Historie a současnost školy

Kynžvartské lázně mají bohatou historii a patří k velice oblíbeným rekreačním místům. Pro svůj velmi čistý vzduch s blahodárnými účinky a také pro nádherný výhled do kraje jsou dlouhodobě vyhledávány českými i zahraničními klienty.

Foto Kynžvart

Škola při léčebně byla založena už v roce 1950, odkdy jsou zde datovány pravidelné ozdravné pobyty dětí.  Malí pacienti přijížděli na zotavenou zejména po prodělaném černém kašli, ale i dalších onemocněních především respiračního charakteru.

Původní škola se věnovala žákům všech ročníků základní školy a její součástí byly i tři třídy školy mateřské.

Foto třídaV průběhu druhé poloviny 20. století byly školní budovy několikrát rekonstruovány a došlo i k rozšíření léčebných diagnóz a procedur.

Od 1. 1. 2021 došlo ke sloučení příspěvkové organizace ZŠ a MŠ při Léčebných lázních Lázně Kynžvart s organizací ZŠ a MŠ při zdravotnických zařízeních Karlovy Vary.